Ks. Padraig Devine SMA nominowany do prestiżowej nagrody.

Założyciel i Dyrektor organizacji „Shalom” - Ośrodka Rozwiązywania Konfliktów i Pojednania z siedzibą w Nairobi, został nominowany do prestiżowej Międzynarodowej Nagrody Pokojowej Tipperary 2016. 

3 lutego 2017 The Press Association opublikowało notatkę informującą, że ks. Padraig Devine SMA, założyciel i przewodniczący międzynarodowej organizacji pozarządowej „Shalom” - Ośrodka Rozwiązywania Konfliktów i Pojednania z siedzibą w Nairobi, został nominowany do prestiżowej Międzynarodowej Nagrody Pokojowej Tipperary 2016. Innowacyjna praca na rzecz budowania pokoju księdza Devine`a jest przedmiotem coraz większego uznania na świecie.  Agencje rządowe oraz organizacje pozarządowe z coraz większą uwagą studiują pracę ośrodka „Shalom”. 
 
Nagroda została zainspirowana piosenką Jacka Judge`a "To długa droga do Tipperary", która stała się nieoficjalnym hymnem armii brytyjskiej w czasie I wojny światowej. Żołnierze maszerujący na froncie zachodnim śpiewali tę piosenkę, a gdy karabiny zostały ostatecznie uciszone 11 listopada 1918 roku o godzinie 11, pewien żołnierz wspiął się na szczyt zrujnowanej dzwonnicy  w Mons w Belgii i zaśpiewał ją z radości na myśl o powrocie do domu.
Konwencja Peace Tipperary powstała w 1980 roku. Tipperary było znane na całym świecie ze względu na „wojenną" piosenkę, ale jego członkowie chcieli zaoferować coś więcej. "Lubimy myśl, że współczesny Tipperary jest obecnie znany ze swoich wysiłków na rzecz promowania pokoju i pokojowej współpracy na poziomie krajowym i międzynarodowym" - stwierdza rzecznik organizacji.

W ramach inicjatywy Konwencja Peace Tipperary ustanowiła Pokojową Nagrodę Tipperary, a wykaz jej laureatów jest imponujący. Do poprzednich zwycięzców należą : Nelson Mandela, Michaił Gorbaczow, Bill Clinton, prezydent Irlandii Mary McAleese i jej mąż senator Martin McAleese, pakistańska uczennica i noblistka Malala Yousafzai, sekretarz generalny ONZ Ban Ki-moon, a zeszłorocznym odbiorcą nagrody został sekretarz stanu USA John Kerry.

Do Międzynarodowej Pokojowej Nagrody Tipperary 2016 ks.Padraig Devine jest nominowany wraz z wicepremierem Irlandii Północnej Martinem McGuinnessem, libańsko-brytyjską adwokatką Amalą Alamudden-Clooney (żoną aktora George'a Clooneya); Amnesty International, Syryjskimi "Białymi kaskami", których ochotnicy uratowały prawie 80.000 żyć w syryjskiej wojnie domowej oraz Rabab al Sadr, libańską filantropką i działaczką  na rzecz praw człowieka.

Zwycięzca zostanie ogłoszony przez Konwencję Peace Tipperary w najbliższych tygodniach.  Księdzu Padraigowi Devine’owi oraz pozostałym nominowanym życzymy wszelkiego błogosławieństwa. Wszyscy są  godni nagrody, ale jako Stowarzyszenie Misji Afrykańskich jesteśmy szczególnie dumni, że praca na rzecz pojednania i pokoju jednego z naszych misjonarzy pracujących w Afryce została doceniona.
 
 
 
ks. Padraig Devine SMA
Autor: www.sma.ie
Pn Wt Sr Cz Pt Sb N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31