Wspólnota Misjonarzy Świeckich powiększa się! - Polska

W dniach 9-11.XII. wspólnota Misjonarzy Świeckich SMA przeżywała rekolekcje misyjne zakończone odnowieniem oraz złożeniem pierwszych przyrzeczeń do Wspólnoty. 

Stało się już tradycją, że początkiem grudnia w okolicach 8 grudnia kiedy to Wspólnota SMA obchodzi swoje święto założenia spotykamy się w gronie wolontariuszy, misjonarzy świeckich  i księży SMA  w Piwnicznej Zdrój. Także i w tym roku 9 grudnia rozpoczęliśmy nasze grudniowe rekolekcje misyjne, których myślą przewodnią było „Idźcie i głoście”. Był to czas skupienia i modlitwy dla wszystkich a w sposób szczególny dla wspólnoty misjonarzy świeckich.
Słowa br. Tomasza Basińskiego MCCJ z jego konferencji dotknęły wielu z nas i dały nowe spojrzenie na głoszenie Ewangelii. Ks. Krzysztof Pachut, opiekun wspólnoty misjonarzy świeckich SMA, podczas kazania na sobotniej mszy świętej przypomniał słowa świętego Franciszka z Asyżu: "Zawsze głoście Ewangelię, a gdyby okazało się to konieczne, użyjcie także słów!" W tych prostych słowach jest zawarta odpowiedź na pytanie wielu: „Czy światu potrzebni są misjonarze świeccy”? 
Kulminacyjnym punktem naszego spotkania była niedzielna Eucharystia, podczas której pięcioro misjonarzy świeckich odnowiło swoje zobowiązania na kolejne lata a jedna osoba, Paulina Korneluk, wstąpiła po raz pierwszy do naszej wspólnoty.
Wszystkim członkom wspólnoty, szczególnie nowym tj. Paulinie a w Tanzanii Łucji, Eli i Zbyszkowi, życzymy stałego odkrywania siebie we Wspólnocie, wielu łask Bożych i zapału do działania misyjnego. Głośmy Ewangelię, a gdy będzie to potrzebne, użyjmy słów! 
 
Świadectwo Pauliny Korneluk:
"W dniu 11 grudnia w Piwnicznej- Zdrój po raz pierwszy złożyłam zobowiązanie zaangażowania misyjnego jako Misjonarz Świecki, wstępując jednocześnie do wspólnoty Misjonarzy Świeckich SMA. Sobota, 10 grudnia, była dla mnie czasem modlitewnego skupienia, trwania przy Słowie Bożym, by odkrywać moje miejsce i zadania wypływające z powołania do głoszenia Ewangelii oraz czasem budowania zaufania do Jezusa. Umocniona tymi wydarzeniami, świadomie i dobrowolnie złożyłam zobowiązanie zaangażowania misyjnego. To przepełniło mnie pokojem i radością, bo poprzez te decyzje wkroczyłam na drogę mojego powołania by pełnić wolę Bożą. Świadoma podjętej odpowiedzialności i nieuniknionych trudności, proszę o modlitwę. Paulina."
 
    
 
    
 
    
 
    

 

Autor: M. Nowicka, P. Korneluk
Pn Wt Sr Cz Pt Sb N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31