Wspólnota Misjonarzy Świeckich powiększa się! - Tanzania

8 grudnia Wspólnota SMA w Tanzanii przeżywała odnowienie przyrzeczeń oraz przyjęcie nowych członków do Wspólnoty Misjonarzy Świeckich SMA.

Stowarzyszenie Misji Afrykańskich w Tanzanii co roku 8 grudnia obchodzi rocznicę powstania i zawierzenia SMA Matce Bożej. Wszyscy misjonarze pracujący w regionie przyjeżdżają, aby wspólnie modlić się i świętować, a także, aby przyjąć do wspólnoty SMA Misjonarzy Świeckich, którzy składają swoje pierwsze obietnice misyjne lub odnawiają obietnice złożone wcześniej. W tym roku na ręce przełożonego SMA w Tanzanii, ks. Janusza Machoty prośbę o przyjęcie do Wspólnoty Misjonarzy Świeckich SMA złożyli Elżbieta i Zbigniew Jęczmykowie oraz Łucja Kordeczka. Zostali przyjęci z wielka radością i wzruszeniem. Swoje obietnice odnowiła Jolanta Kazak. Uroczystość złożenia obietnic odbyła się podczas Eucharystii celebrowanej przez ks. Janusza Machotę oraz ks. Michaela McKee. Wysłuchaliśmy pięknej homilii o Maryi, która chodziła po ziemi jak każdy z nas, a to już jest wystarczający powód, żeby powierzać się jej - nasze radości, szczęścia, sukcesy, troski i wyzwania, żeby zawierzać jej swoje życie, ponieważ ona to wszystko zna i rozumie. Jest jak Mama. I jest naszą Mamą, ponieważ Jezus zechciał nam Ją dać na Matkę. 
Po tak zachęcającym słowie Ela, Zbyszek, Łucja i Jola wyrazili swoje pragnienie, aby stać się członkami Wspólnoty Misjonarzy Świeckich SMA a przez to służyć Bogu i Kościołowi darami, którymi Bóg tak hojnie ich obdarzył. 
Każde z nich składało obietnice w obecności dwojga świadków. Jest to bardzo piękna praktyka, która pokazuje, że wiara nie jest czymś prywatnym. Jestem świadkiem czyjegoś zobowiązania się, że chce być apostołem. Świadczę o tym, że ta osoba obiecała coś konkretnego Bogu i Jego wiernym, ale również, że zrobiła to dla Jego imienia, że jest misjonarzem dla chwały Bożej. Jestem świadkiem tego, że Jezus i Jego Miłość mieszka w sercu tej osoby - widzę to w codziennej pracy na misji i w byciu we wspólnocie, w dzieleniu życia. 
Po zakończonej Eucharystii był również czas na świętowanie we wspólnocie - była pyszna kolacja, ale również śpiewy i tańce, również na polska nutę.
 
 
      
 
   
 
   
Autor: Ania Bieniek
Pn Wt Sr Cz Pt Sb N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31