Menu główne -> Aktualności

"Misjonarz na Post" to ogólnopolska akcja duchowego wsparcia misjonarzy w Wielkim Poście. Tegoroczna jest już IV edycją.


Założyciel i Dyrektor organizacji „Shalom” - Ośrodka Rozwiązywania Konfliktów i Pojednania z siedzibą w Nairobi, został nominowany do prestiżowej Międzynarodowej Nagrody Pokojowej Tipperary 2016. 


Najnowszy numer kwartalnika "Wrota Afryki" dostępny do pobrania.


2 luty, święto Ofiarowania Pańskiego, to również święto osób konsekrowanych, dzień szczególnej modlitwy w ich intencji intencji oraz o nowe powołania do życia konsekrowanego. 
Prezentujemy list KEP opublikowany z tej okazji.W uroczystość Objawienia Pańskiego Kościół w Polsce obchodzi Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom. Tegoroczne hasło "Idźcie i głoście ... Z misjonarzami na peryferie świata" zwraca uwagę na tych, którzy głoszą Ewangelię w odległych zakątkach świata. Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds Misji, Bp Jerzy Mazur, skierował specjalny komunikat. Poniżej prezentujemy jego treść.


Z okazji 160 rocznicy założenia Stowarzyszenia Misji Afrykańskich (8 grudnia 1856) przygotowaliśmy specjalny numer naszego biuletynu. Zapraszamy do lektury!


W dniach 9-11.XII. wspólnota Misjonarzy Świeckich SMA przeżywała rekolekcje misyjne zakończone odnowieniem oraz złożeniem pierwszych przyrzeczeń do Wspólnoty. 


8 grudnia Wspólnota SMA w Tanzanii przeżywała odnowienie przyrzeczeń oraz przyjęcie nowych członków do Wspólnoty Misjonarzy Świeckich SMA.


Stowarzyszenie Misji Afrykańskich cieszy się z nowego kapłana.


Najnowszy numer kwartalnika "Wrota Afryki" dostępny do pobrania.


1 [2] [3] [4]
Pn Wt Sr Cz Pt Sb N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28